HET SCHRIJVERS PROJECT: Regie Opleiding x HKU writing for performance x HKU acteurs

Wednesday 18 December 2024, 20:00 - 22:00 hrs.
De Sloot
Rhôneweg 6-10
1043 AH Amsterdam

het schrijvers project, but this time we call it het regie/schrijvers/acteurs project, so it’s completely different but also still het schrijvers project
atd regie featuring hku writing for performance and hku acting

Een samenwerkingsproject van derdejaars regie-studenten van de AHK, derdejaars Writing for Performance-studenten van de HKU, vierdejaars acteurs-studenten en afgestudeerde acteurs van de HKU. Onder begeleiding van Liliane Brakema, Mariëlle van Sauers, Sanne Danz en Harm van Geel.

In september begonnen we deze samenwerking om te ontdekken hoe we onze verschillende disciplines kunnen samenbrengen. Van het bedenken van nieuwe ideeën tot het opbouwen van gezamenlijke verhalen, hebben we gezocht naar manieren waarop onze verschillende perspectieven elkaar kunnen versterken. 

Nu presenteren wij de vruchten van deze zoektocht: drie originele stukken die de samenwerking en de creatieve spanning tussen de schrijvers, regisseurs en acteurs weerspiegelen.

KOORTS KATERS NEONKOTS
Een jonge vrouw zit op de wc van de club. Ze is haar vrienden kwijt. Het clubgeweld dreunt door de muren heen. Ze wordt van alle kanten bekeken.
In een vreemde nacht, die geen einde lijkt te kennen, komt de vrouw allerlei koortsdromerige figuren tegen die haar helpen. Of misschien eerder dwarszitten. Ze stellen vragen over wat ze doet in het dagelijks leven en hoe het zit met haar emotional band width.
Met wie ben je? Bij jou of bij mij? Waar ben je naar op zoek?

 

Tekst: Rick Vissers
Regie: Rosa van Zonneveld
Spel: Lisa van de Wiel en Lou Hitters
Audio: Thomas-Timo Bruinsma
Licht: Morris van Balkom

Ik ben toch niet dood?
In het appartement van haar nieuwe vlam zit de Jonge Vrouw. Voor zijn werk moest de ‘Grote afwezige man’ eerder weg van huis, waardoor zij nu voor het eerst alleen in zijn domein is. Onverwacht verschijnt de Deense Prinses. Wie is zij? Samen onderzoeken Vrouw en Prinses hun overeenkomsten verschillen.

 

Tekst: Kim van Kooten
Regie: Annika Taylor
Spel: Annemarije Zoer en Pernille Laban
Geluid: Katre-Helen Kask 
Licht: Morris van Balkom

Doggy Style
Als Anne zich realiseert dat zij nooit een echt orgasme heeft gehad, begint ze ook te twijfelen over wie ze eigenlijk is. Want wie ben je als je je orgasmes faket? En als zij niet volledig van seks kan genieten, kan ze dan nog wel van het leven genieten?

Geïnspireerd door de Deense series Kill Joy, Amia Srinivasan’s essay The Right to Sex en Leanne Reijners’ theaterstuk Het Orgasme Sprookje doet een regisseur en drie acteurs hun uiterste best om te onderzoeken hoe het met seks anno 2024 gesteld is. En hoe zouden we eigenlijk over seks moeten praten?

Spel: Eva Gebbinck, Yannick Bronkhorst en Monica Hofman
Regie: Agnes Jung Lassen
Licht: Morris van Balkom
Met teksten van onder andere: Agnes Jung Lassen, Leanne Reijners,  Jennifer Vedsted Christiansen, Alice Birch, Yannick Bronkhorst, Monica Hofman en Eva Gebbinck.


Kaartverkoop:
Woensdag 18 december 20:00 uur
Donderdag 19 december 20:00 uur

Locatie:

De Sloot - Kleine Zaal

Lisa Bernardus, Berthe Spoelstra, Loïs Maat, Marieke Plantinga, Sanne Olijerhoek, Janneke Curiston, Jasper Kayser, Man met Bus
 

Share