Naar inhoud
 

Kunstzone 1 is uit! Themanummer ArtsSciences

Lees hier ons themadeel

 

Lectorenplatform OKWT: Onderzoeksagenda 2025

Download hier de publicatie!

OKWT: Arts Love Sciences and Flirts with Gamma

Het Lectorenplatform Onderwijs op het snijvlak van Kunst, Wetenschap en Technologie (OKWT) richt zich specifiek op vakoverstijgend onderwijs, waar kunst en bèta elkaar ontmoeten. De ambitie van het platform is om leerlingen, studenten en ook onderwijsprofessionals te stimuleren om vanuit verschillende kennisdomeinen tot nieuwe manieren van leren en probleemoplossen te komen. De opbloeiende, interdisciplinaire praktijken van kunstenaars worden hierbij als een inspiratiebron voor de vernieuwing van het funderend en hoger onderwijs beschouwd.

Uitbreiding Gamma

Het OKWT-platform is in de herfst 2022 uitgebreid met gammalectoren en gaat in de komende twee jaar aan de slag met het project OKWT: Arts Love Sciences and Flirts with Gamma. Hierin wordt gezamenlijk gewerkt aan netwerkvorming, kennisuitwisseling, een geactualiseerde onderzoeksagenda en vakoverstijgende onderwijsontwikkeling.

Hiermee verhoudt het platform zich tot recente ontwikkelingen in het onderwijs rondom inclusie, digitale geletterdheid en burgerschap die vragen om een verrijking en uitbreiding van het OKWT-onderzoeksgebied met Sociale Wetenschappen en Gedragsstudies (Gamma). Deze verbreding is essentieel voor o.a. technologische-, democratische - en burgerschapscompetenties van leerlingen en studenten, die nodig zijn om op een betekenisvolle manier te kunnen participeren in de maatschappij.

Naast vakkenintegratie op het snijvlak van Kunst, Wetenschap, Technologie en Sociale Wetenschappen en Gedragsstudies (OKWT♥G), werkt het platform ook toe naar een actualisering van de leerinhouden van de kunst-, bèta- en gammavakken en het duurzaam implementeren hiervan binnen de onderwijspraktijk. Dit levert een geüpdatete OKWT♥G-Onderzoeksagenda op met inzichten en aanbevelingen voor interdisciplinair, praktijkgericht onderzoek naar onderwijsinnovatie.

Lectoren in dit platform

  • Melissa Bremmer en Emiel Heijnen (lectoren Kunsteducatie, Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten)
  • Monique Leygraaf (lector Kansengelijkheid, Hogeschool iPabo)
  • Fabiola Camuti (lector Creatieve Maakprocessen en Leren, Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • Michel van Dartel (lector Situated Art and Design, Avans Hogeschool)
  • Bert Bredeweg (lector Didactiek van de Bètavakken, Hogeschool van Amsterdam)
  • Monique Pijls (practor Gecijferdheid, ROC van Amsterdam – Flevoland)
  • Symen van der Zee (lector Vernieuwend Onderwijs, Hogeschool Saxion)
  • Daniëlle Arets (lector Journalistiek en Verantwoorde Innovatie, Fontys)
  • Janine Stubbe (lector Performing Arts Medicine, Codarts Rotterdam)
  • Falk Hübner (lector Artistic Connective Practices, Fontys Hogeschool) 

    Met dank aan:
  • Anna Hotze (lector Wetenschap en Technologie, Hogeschool iPabo)
  • Bart van Rosmalen (lector Kunst en Professionalisering, Hogeschool voor de Kunsten Utrecht)
  • Hessel Nieuwelink (lector Burgerschapsonderwijs, Hogeschool van Amsterdam)
  • Rutger van der Sande (lector Learning Design, Fontys)

Partners

Nationale Wetenschapsagenda

Het project draagt bij aan de Nationale Wetenschapsagenda (NWA) Kunst: 

  • Onderzoek en innovatie in de 21e eeuw
  • Kunsten als inspiratiebron voor educatie en een leven lang leren
  • Kunsten als motor voor innovatie en reflectie in een hightechsamenleving
  • KIA Maatschappelijk Verdienvermogen van het Missiegedreven Topsectoren- en Innovatiebeleid.
Delen
 

Kunstzone 1 is uit! Themanummer ArtsSciences

Lees hier ons themadeel

 

Lectorenplatform OKWT: Onderzoeksagenda 2025

Download hier de publicatie!