Commissie van Advies

  • Peggy Brandon, directeur Mocca
  • Saundra Williams, artistiek leider opleiding Productie Podiumkunsten (Academie voor Theater en Dans)
  • Arno Neele, onderzoek cultuur(beleid) bij LKCA
  • Ewald Weiss, voorzitter College van Bestuur bij SOVOP
  • Floor den Uyl, docent CKV, KUBV, KUA bij Spinoza Lyceum Amsterdam
  • Lorentine van Tijn, theatermaker en docent
  • Tanja Kerkvliet, manager bij Scholen in de Kunst
  • Vincent Lamers, vakleerkracht muziek

Gastdocenten

Gastdocenten
Tijdens de master Kunsteducatie maak je kennis met een groot aantal (internationale) onderzoekers, kunstenaars en beleidsmakers uit het veld.

2019-2020
Maarten Bel, kunstenaar Sebo Bakker, artistiek coördinator ZID Theater Doris Gottlieb, coach Chris Keulemans, schrijver, oud-directeur Tolhuistuin en De Balie Prof. dr. Frans-Willem Korsten, hoogleraar Literature and Society, Erasmus Universiteit Rotterdam en universitair hoofddocent, Leiden University Centre for the Arts in Society Mark Schep, onderzoeker museumeducatie Nathalie Sichtman, senior beleidsadviseur Gemeente Amsterdam Hedwig Heeremans, senior adviseur VSBFonds Marie-José Kommers, specialist cultuureducatie, LKCA

2018-2019
Fenneke Wekker, politiek socioloog, (toneel)schrijver • Muriël Besemer, hoofd educatie Het Nationale Theater • Evert Hoogendoorn, programmaleider Ludodidactiek HKU, gamedesigner IJsfontein • Henk Oosterling, filosoof en oprichter Rotterdam Vakmanstad • Nita Liem, theatermaker/choreograaf Don’t Hit Mama • Gable Roelofsen, muziektheatermaker Het Geluid Maastricht • Typex, striptekenaar en illustrator •
Doris Gottlieb, coach • Olivia Gude, community artist, professor of Art Education, School of the Art Institute, Chicago

2017-2018
Emke Idema, theatermaker • Nisrine Mbarki, dichter/schrijver/vertaler • Monique Duurvoort, choreograaf • Martine Gosselink, Rijksmuseum • Wolf Brinkman, kunstenaar • Lotte van den Berg, theatermaker • Hendrik Jan Grievink, designer Next Nature Network • Binkbeats, Percussionist/multi-instrumentalist/producer • Lotte Vergouwen, serious gamedesign IJsfontein • Juha van ’t Zelfde, curator/dj • Aukje Dekker, beeldend kunstenaar • Nita Liem, choreograaf •

2016-2017
Saundra Williams, Bijlmer Parktheater • Simone Zeefuik, schrijver, #RewriteTheInstitute • Dick Swaab, emeritus hoogleraar neuroscience • Patricia Kaersenhout, visual artist • Jaco van den Dool, lector blended learning Codarts • Tanja Jadnanansing, Jeroen Lutters, lector Kunsteducatie ArtEZ • Eva den Heijer, beeldend kunstenaar, game-ontwerper • Martine Consten, Senior adviseur VSB Fonds • Maren Siebert, Hoofd Educatie FOAM • Maruja Bobo Remijn, expert genderstudies • Marleen Hartjes, coördinator special guests Van Abbemuseum • Barend van Heusden, hoogleraar kunst- en cultuuronderwijs Rijkuniversiteit Groningen • Barbara van Lindt, artistiek leider DAS • Lucas Dols, Sounds of Change • Tobias Frenssen, Onderzoeker • Nana Adusei-Poku, lector culturele diversiteit Hogeschool Rotterdam • Imara Limon, onderzoeker Nederlands koloniaal erfgoed •

2014-2015
Karel Tuytschaever, België • Anna KonjetzkyFloris KaaykAleid TruijensCarien PoissonnierMarjo van HoornKevin TavinKerry FreedmanSteven ten ThijeAnthony HeidweillerAndries PotterPilvi TakalaMonique de Adelhart TooropDirk MonsmaMirjana SmolicMaria HlavajovaStef Verhoeven

2013-2014
Authentic Boys (Artist in Residence) • Kerry Freedman, U.S. • Kevin Tavin, U.S. • Jeroen FabiusJeanneke den Boer • Celil Toksöz • Claudia de Graauw •  Claudia Rumondor • Dirk Monsma • Frans DammanÖzkan Gölpinar, Raad voor Cultuur • Praneet Soi • Wilbert Bulsink • Willem Wander van NieuwkerkLotte van den Berg • Elike Roovers • Steven ten Thije • Wendelien van Oldenborgh • Antoni Pittas • Carien Poissonnier

2012-2013
Wilbert Bulsink • Femie Willems & Giovanni Campbell, Fonds voor cultuurparticipatieSimi Linton, U.S. • Jan Wouter Oostenrijk • Steven Kamperman & Ineke SmitsAntoni PittasRob van der Zalm, UvA • Elike RooversSalomea Franken • Jan Jaap Knol •

2011-2012
Steven ten Thije • Evi Vingerling • Wendelien van Oldenburgh • Lucas Lenglet • Jeroen Fabius • Claudia Rumondor • Klaas van der Linden • Annemieke Keurentjes • Marja van Nieuwkerk • Anthony Heidweiller • Jeanneke den Boer •Celil Toksöz • Elike Roovers en Donna Risa •

2010-2011
Lara Almacequi •Wilbert Bulsink, Componist en musicus • Özkan Gölpinar, beleidsmedewerker Fonds BKVB • Thijs Hazeleger, Dramaturg en artistiek leider Koninklijke Zuilens Fanfare Corps • Maarten van Hinte, dramaturg • Marion Jonk • Hans van Koolwijk, geluidskunstenaar • Adriaan Nette, Beeldend kunstenaar • Ahmet Ögut, beeldend kunstenaar • Jan Wouter Oostenrijk, jazzgitarist en bandleider • Steven ten Thije, research curator van Abbe Museum Eindhoven •

2009-2010
prof. Terry Barrett, Ohio State University U.S • Ahmet Ögut, beeldend kunstenaar • Çelil Toksöz, artistiek leider TheaterRASTClaudia Rumondor, componiste • Evi Vingerling, beeldend kunstenaar • Jan Jaap Knol, directeur Fonds voor Cultuurparticipatie • Lin van Ellinckhuijsen, medewerker danseducatie Het Nationale Ballet • Michiel Koelink, mediakunstenaar • Renske de Groot, hoofd educatie FOAM • Steven ten Thije •

2008-2009
Wendelien van Oldenborgh, beeldend kunstenaar • Steven ten Thije, kunsthistoricus • Çelil Toksöz, artistiek leider Theater RAST • Saskia de Leeuw, Amsterdams Fonds voor de Kunst  Ahmet Ögut, beeldend kunstenaar • Jeroen Fabius, artistiek leider Master of Choreography AHK • Anthony Heidweiller, YO!Opera • prof. Kitty Zijlmans, Universiteit Leiden • Jeff Hamburg, componist • prof. Terry Barrett, Ohio State University U.S • Dirk Monsma, kunsteducator, SKVR Rotterdam • Anne Laberge, fluitiste • Flora Verbrugge, artistiek leider jeugdtheater Sonnevanck •

Delen