Docenten

Studieleider

Docenten

Kunsteducatief ontwerpen
Melissa Bremmer

Emiel Heijnen

Projectbureau
Emiel Heijnen

Literatuuronderzoek
Talita Groenendijk
Marike Hoekstra

Reflecties op Kunst en cultuur
Jappe Groenendijk

Artistiek Interdisciplinair samenwerken
Henk Schut
Diane Carp

Kunsteducatief project
Denise Harleman

Empirisch onderzoek
Talita Groenendijk
Aminata Cairo

Gastdocenten

Gastdocenten
Tijdens de master Kunsteducatie maak je kennis met een groot aantal (internationale) onderzoekers, kunstenaars en beleidsmakers uit het veld.

2017-2018
Emke Idema, theatermaker • Nisrine Mbarki, dichter/schrijver/vertaler • Monique Duurvoort, choreograaf • Martine Gosselink, hoofd afdeling geschiedenis Rijksmuseum • Wolf Brinkman, kunstenaar • Lotte van den Berg, theatermaker • Hendrik Jan Grievink, designer bij Next Nature Network • Binkbeats, Percussionist/multi-instrumentalist/producer • Lotte Vergouwen, business development director IJsfontein • Juha van ’t Zelfde, curator/dj • Aukje Dekker, beeldend kunstenaar • Nita Liem, choreograaf • Stef Verhoeven, trainer en coach

2016-2017
Saundra Williams, manager Bijlmer Parktheater • Simone Zeefuik, schrijver, #RewriteTheInstitute • Dick Swaab, emeritus hoogleraar neuroscience • Patricia Kaersenhout, visual artist • Folkert Haanstra, emeritus hoogleraar Cultuurparticipatie en cultuureducatie • Jaco van den Dool, lector blended learning Hogeschool Muziek en Dans Codarts Rotterdam  • Ellen van Hoek, alumna MAKE, musicus, zelfstandig onderzoeker • Stef Verhoeven, Magazines & Motivatie • Tanja Jadnanansing, L.E.F.: Luisteren Empathie Flexibiliteit • Jaïr Stranders, theatermaker en filosoof • Jeroen Lutters, lector Kunsteducatie Artez • Eva den Heijer, beeldend kunstenaar, game ontwerper • Martine Consten, Senior adviseur VSB Fonds • Maren Siebert, Hoofd Educatie FOAM • Borius van der Meulen, theaterdocent en locatieleider bij het Jeugdtheaterhuis Zuid- Holland • Maruja Bobo Remijn, expert genderstudies • Steven ten Thije, onderzoekconservator Van Abbemuseum • Marleen Hartjes, coördinator special guests Van Abbemuseum • Barend van Heusden, hoogleraar kunst- en cultuuronderwijs Rijkuniversiteit Groningen • Barbara van Lindt, artistiek leider DAS • Paul Roncken, landscape architect • Elike Roovers, artistiek leider DEGASTEN • Lucas Dols, Sounds of Change, muzikant, workshopleider, docent • Marcel de Groen, ondernemen in kunst en onderwijs • Marlous van Gastel, projectadvies • Saskia de Leeuw, stafmedewerker AFK • Tobias Frenssen, Onderzoeker Vakdidactisch Centrum UC Leuven-Limburg • Nienke van Spreeuwel, theaterdocent en regisseur Gerrit van der Veen College • Anna Boelens, theaterdocent en regisseur Gerrit van der Veen College • Nana Adusei-Poku, lector culturele diversiteit Hogeschool Rotterdam • Imara Limon, onderzoeker Nederlands koloniaal erfgoed • Michiel Koelink, mediakunstenaar, technologylab, nominatie hbo-docent van het jaar

2014-2015
Karel Tuytschaever, België • Anna KonjetzkyFloris KaaykAleid TruijensCarien PoissonnierHannie van VeldhovenMarjo van HoornKarel TuytschaeverAnna KonjetzkyKevin TavinKerry FreedmanSteven ten ThijeFloris KaaykAleid TruijensAnthony HeidweillerAndries PotterPilvi TakalaMonique de Adelhart TooropMarja van TienhovenMarijke SmedemaBorius van der MeulenNathalie RoosDirk MonsmaMirjana SmolicMaria HlavajovaStef Verhoeven

2013-2014
Authentic Boys (Artist in Residence) • Kerry Freedman, U.S. • Kevin Tavin, U.S. • Jeroen FabiusJeanneke den Boer • Celil Toksöz • Claudia de Graauw •  Claudia Rumondor • Dirk Monsma • Frans DammanÖzkan Gölpinar, Raad voor Cultuur • Praneet SoiTanja Kerkvliet • Wilbert Bulsink • Willem Wander van NieuwkerkLotte van den Berg • Elike Roovers • Marike Hoekstra • Steven ten Thije • Wendelien van Oldenborgh • Antoni Pittas • Carien PoissonnierMaruja Bobo Remijn • Michiel Koelink •

2012-2013
Wilbert Bulsink • Femie Willems & Giovanni Campbell, Fonds voor cultuurparticipatieSimi Linton, U.S. • Jan Wouter Oostenrijk • Steven Kamperman & Ineke SmitsAntoni PittasMarike Hoekstra • Adri Schreuder, Wereldmuziek Conservatorium van Amsterdam • Rob van der Zalm, UvA • Elike RooversSalomea Franken • Jan Jaap Knol •

2011-2012
(onder anderen)
Steven ten Thije • Evi Vingerling • Wendelien van Oldenburgh • Lucas Lenglet • Jeroen Fabius • Caroline Hermans • Claudia Rumondor • Klaas van der Linden • Annemieke Keurentjes • Marja van Nieuwkerk • Anthony Heidweiller • Jeanneke den Boer •Celil Toksöz • Elike Roovers en Donna Risa •

2010-2011
Lara Almacequi •Wilbert Bulsink, Componist en musicus • Lin van Ellinckhuijsen, medewerker danseducatie Het Muziektheater • Özkan Gölpinar, beleidsmedewerker bij het Fonds BKVB • Thijs Hazeleger, Dramaturg en artistiek leider Koninklijke Zuilens Fanfare Corps • Carolien Hermans, choreografe, lid kenniskring lectoraat Kunst- en cultuureducatie • Maarten van Hinte • Marion Jonk • Hans van Koolwijk, geluidskunstenaar • Adriaan Nette, Beeldend kunstenaar • Ahmet Ögut, beeldend kunstenaar • Jan Wouter Oostenrijk, jazzgitarist en bandleider • Steven ten Thije, kunsthistoricus – filosoof, research curator van Abbe Museum Eindhoven • Adri Schreuder , musicoloog/etnomusicoloog, lid kenniskring lectoraat Kunst- en cultuureducatie •

2009-2010
prof. Terry Barrett, Ohio State University U.S • Adri Schreuder , musicoloog/etnomusicoloog, lid kenniskring lectoraat Kunst- en cultuureducatie • Ahmet Ögut, beeldend kunstenaar • Bureau Faber en Scheffer, interviewtraining tbv praktijkonderzoek • Carolien Hermans, choreografe, lid kenniskring lectoraat Kunst- en cultuureducatie • Çelil Toksöz, artistiek leider TheaterRASTClaudia Rumondor, componiste • Evi Vingerling, beeldend kunstenaar • Jan Jaap Knol, directeur Fonds voor Cultuurparticipatie • Lin van Ellinckhuijsen, medewerker danseducatie Het Muziektheater • Michiel Koelink, media kunstenaar • Renske de Groot, hoofd educatie FOAM Fotografie Museum Amsterdam • Steven ten Thije •

2008-2009
Wendelien van Oldenborgh, beeldend kunstenaar • Steven ten Thije, kunsthistoricus • Çelil Toksöz, artistiek leider TheaterRAST • Katja Hieminga, dramaturge CosmicTheater • Saskia de Leeuw, Amsterdams Fonds voor de Kunst  Ahmet Ögut, beeldend kunstenaar • Lin van Ellinkhuijsen, danseducator Muziektheater • Jeroen Fabius, artistiek leider Master of Choreography AHK • Anthony Heidweiller, YO!Opera • prof. Kitty Zijlmans, Universiteit Leiden • Jeff Hamburg, componist • Adri Schreuder, culturele diversiteit in muziekeducatie (Conservatorium van Amsterdam) • prof. Terry Barrett, Ohio State University U.S • Dirk Monsma, kunsteducator, tot voor kort SKVR Rotterdam • Bureau Faber en Scheffer, interviewtraining tbv praktijkonderzoek • Anne Laberge, fluitiste • Flora Verbrugge, artistiek leider jeugdtheater Sonnevanck • Ahmet Ögut, beeldend kunstenaar •

Delen