Docenten

Artist in Residence

Claron McFadden

directie, theorie & compositie

Michiel Schuijer studieleider compositie, directie en muziektheorie
Erik van Lith coördinator directievakken

koordirectie
Jos Vermunt vakgroep-vertegenwoordiger & hoofdvak
Jos van Veldhoven uitvoeringspraktijk
Geert Berghs bijvak zang

orkestdirectie
Ed Spanjaard hoofdvak
Lucas Vis groepsles

Nationale Master Orkestdirectie  
Ed Spanjaard hoofdvak
Jac van Steen hoofdvak
Kenneth Montgomery hoofdvak
Maarten Brandt programmeren
Theo Verbey partituuranalyse
Richard Ram partituurspel 

directie harmonie/fanfare
Danny Oosterman vakgroep-vertegenwoordiger & hoofdvak
Jan Schut hoofdvak

theorie der muziek (hoofdvak)
John Koslovsky vakgroepvertegenwoordiger
Menno Dekker
André Douw
Martijn Hooning
Job IJzerman
Paul Scheepers
Michiel Schuijer
Jaap Zwart

compositie
Jorrit Tamminga vakgroep-vertegenwoordiger, elektronische compositie
Richard Ayres hoofdvak
Wim Henderickx hoofdvak
Willem Jeths hoofdvak
Joël Bons compositie, interculturele muziek, fundamentals
Theo Verbey instrumentatie
Rafael Reina hedendaagse muziek door niet-westerse technieken

gastdocenten compositie 2015-2016
Olga Neuwirth
Rebecca Saunders
Bob Zimmerman
overzicht gastdocenten

harp

Erika Waardenburg vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Sandrine Chatron orkestspel & auditietraining

gitaar & flamenco

Johannes Möller vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Eric Vaarzon Morel flamenco
Hans Kunneman bijvak elektrische gitaar
Marion Schaap methodiek

koper

Pierre Volders studieleider koper

hoorn
Herman Jeurissen vakgroep-vertegenwoordiger & hoofdvak

trompet
Ad Welleman vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Theo Wolters hoofdvak

trombone
Ben van Dijk hoofdvak bastrombone
Remko de Jager hoofdvak
Raymond Munnecom hoofdvak bastrombone
Jörgen van Rijen hoofdvak
Pierre Volders vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Bart van Lier gastdocent
Daniel Lasalle vaste gastdocent baroktrombone

tuba
Perry Hoogendijk hoofdvak

slagwerk

Nick Woud pauken
Mark Braafhart kleine trom en orkestspel
Bence Major kleine trom en orkestspel
Ramon Lormans marimba
Rachel Zhang marimba, vibrafoon
Peter Prommel mallets en ensemble/kamermuziek
Nancy Zeltsman vaste gastdocent marimba
Arnold Marinissen setup-repertoire
Marijn Korff de Gidts Afrikaans slagwerk & methodiek
Vincent Houdijk jazzvibrafoon
Richard Jansen studieleider slagwerk & slagwerk algemeen

accordeon
Marieke Grotenhuis  
Marko Kassl

strijkinstrumenten

Kees Koelmans studieleider strijkers

viool
Vera Beths hoofdvak
Peter Brunt hoofdvak
Ilya Grubert hoofdvak
Kees Koelmans vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Lex Korff de Gidts hoofdvak 
Johannes Leertouwer hoofdvak
Liviu Prunaru hoofdvak
Maria Milstein hoofdvak
Janet Krause orkestspel bachelor 
David Peralta Alegre orkestspel master
Marc Danel strijkkwartet
Wiesje Miedema methodiek
Tim Kliphuis improvisatie
Emma Breedveld bijvak viool

altviool
Francien Schatborn vakgroep-vertegenwoordiger
Marjolein Dispa hoofdvak
Nobuko Imai hoofdvak
Sven Arne Tepl hoofdvak
Richard Wolfe hoofdvak
Jürgen Kussmaul vaste gastdocent
Wiesje Miedema methodiek

cello
Maarten Mostert vakgroepvertegenwoordiger
Monique Bartels hoofdvak
Dmitry Ferschtman hoofdvak
Jeroen den Herder hoofdvak
Jelena Očić hoofdvak
Michael Stirling hoofdvak
Gideon den Herder hoofdvak
Anner Bijlsma vaste gastdocent
Wiesje van Eersel methodiek

contrabas
Peter Leerdam hoofdvak
Rick Stotijn hoofdvak
Olivier Thiery vakgroep-vertegenwoordiger & hoofdvak

 

 

hout

Jan Kouwenhoven studieleider houtblazers

blokfluit
Jorge Isaac vakgroep-vertegenwoordiger
Erik Bosgraaf hoofdvak

panfluit
Matthijs Koene hoofdvak

fluit
Harrie Starreveld vakgroep-vertegenwoordiger & hoofdvak
Vincent Cortvrint hoofdvak
Kersten McCall hoofdvak
Marieke Schneemann hoofdvak
Raymond Honing methodiek

hobo
Dorine Jansma vakgroepvertegenwoordiger, methodiek, vooropleiding, bijvak
Miriam Pastor Burgos hoofdvak
Ernest Rombout hoofdvak

klarinet/basklarinet
Harmen de Boer hoofdvak
Hans Colbers vakgroep-vertegenwoordiger & hoofdvak
Erik van Deuren hoofdvak
Arno Piters hoofdvak

fagot
Jos de Lange vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Ronald Karten hoofdvak
Simon Van Holen hoofdvak & contrafagot
Gustavo Nuñez gastdocent

saxofoon
Arno Bornkamp vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Willem van Merwijk methodiek, vooropleiding

Bas Pollard partijstudie houtblazers
Yaniv Nachum improvisatie blazers

toetsinstrumenten

piano
David Kuyken studieleider toetsen & hoofdvak
Marcel Baudet hoofdvak
Willem Brons hoofdvak
Naum Grubert hoofdvak
Frank van de Laar hoofdvak
Frank Peters hoofdvak
Jan Wijn hoofdvak 
Richard Egarr repertoireklas historische toetsinstrumenten
Ralph van Raat repertoireklas hedendaagse muziek
Marc Pauwels methodiek
Menno Dekker keyboard musicianship
Frans van Ruth liedklas

klavecimbel
Goska Isphording modern klavecimbel

orgel
Pieter van Dijk vakgroepvertegenwoordiger, hoofdvak, methodiek
Matthias Havinga assistent hoofdvak
Louis Robilliard gastdocent 2016-2017
Miklós Spányi improvisatie en basso continuo
Gerben Gritter orgelbouw

zang

Valérie Guillorit hoofdvak   
Sasja Hunnego hoofdvak
Pierre Mak studieleider & hoofdvak

David Bollen correpetitie
Jan Paul Grijpink correpetitie

gastdocenten
Margreet Honig
Ira Siff
Alexander Oliver
Don Marazzo

Claron McFadden coaching modern repertoire & artist in residence
Selma Harkink methodiek
Valentina di Taranto Italiaans
Flavio Aulino Italiaans
Sára Gutvill Duits
Nathalie Doucet Frans
Irene van den Boogaard drama
Floris Visser drama (op projectbasis)
Fajo Jansen fysieke theatertraining (op projectbasis)
Ide van Heiningen fysiek theater
Virag Deszö fysiek theater
Frans van Ruth liedklas
Paul Triepels adembeweging en stem (op projectabsis)
José Peeters Alexandertechniek
Irthe Aya Engelhard houding en beweging, Feldenkrais

bijvakken

bijvak piano
Marian Schutjens-Bouwhuis coördinator
Wouter Bergenhuizen  
Peter Besseling
Wim Leising 
Marta Liébana  
Elizabeth Scarlat
Emile Simonis
Gert Jan Vermeulen
Matthijs Verschoor  
Aziël Wagenvoort

bijvak zang
Roswitha Bergmann instrumentalisten
Geert Berghs koordirectie

kamermuziek

Marian Schutjens coördinator bachelor eerste jaar
Paul Scheepers coördinator bachelor tweede en derde jaar
Harmen de Boer
Arno Bornkamp
Peter Brunt
Marjolein Dispa
Michel Dispa
Ben van Dijk
Lex Eisenhardt
Dmitry Ferschtman
Valérie Guillorit
Walter van Hauwe
Doris Hochscheid
Herman Jeurissen
David Kuyken
Frank van de Laar
Johannes Leertouwer
Kees Koelmans
Lex Korff de Gidts
Peter Leerdam
Ramon Lormans
Pierre Mak
Arnold Marinissen
Frans van Ruth
Frank Peters
Marieke Schneemann
Harrie Starreveld
Sven Arne Tepl
Erika Waardenburg
Ad Welleman

correpetitie

Jaap Kooi coördinator
Jeroen Bal
Peter Besseling
Marianne Boer
David Bollen
Tobias Borsboom
Jan-Paul Grijpink
Daniel Kramer
Alla Libo
Elizabeth Scarlat
Tjako van Schie
Martijn Willers
Noriko Yabe
Mariken Zandvliet

Sweelinck Academie

Johannes Leertouwer studieleider

piano
Mila Baslawskaja  
Marcel Baudet  
Marjes Benoist
Marianne Boer 
Nino Gvetadze

viool
Lex Korff de Gidts  
Johannes Leertouwer
Reinette Thiadens 
Coosje Wijzenbeek 
Wiesje Miedema 

altviool
Judith Wijzenbeek

cello
Maarten Mostert 
Monique Bartels  
Monique Heidema 

contrabas
Peter Leerdam

gitaar
Eric Vaarzon Morel flamenco
Lex Eisenhardt

harp
Erika Waardenburg

blokfluit
Hester Groenleer

fluit
Marieke Schneemann

hobo
Dorine Jansma

saxofoon
Willem van Merwijk

hoorn
Fokke van Heel

trompet
n.t.b.

trombone
Remko de Jager

accordeon
Marieke Grotenhuis

slagwerk - Percussion Friends
Maikel Claessens
Vincent Houdijk 
Ramon Lormans  
Dominique Vleeshouwers

Martijn Hooning theorie
Gerben Gritter theorie
Ralf Pisters coördinator theorie
Miriam Burgers theorie en correpetitie viool
Jan Hoijtink correpetitie viool
Marta Liébana correpetitie strijkers
Vital Stahievitch correpetitie blazers 
Irthe Aya Engelhard houding en beweging, Feldenkrais en podiumpresentatie

muziektheorie en -geschiedenis

John Koslovsky vakgroep-vertegenwoordiger
Michel Khalifa vakgroep-vertegenwoordiger
Jan Derk van de Berg
Vincent van den Bijlaard
Barbara Bleij
Menno Dekker 
André Douw 
Gerben Gritter
Martijn Hooning
Job IJzerman 
Clemens Kemme 
Michael Langemann  
Willem Wander van Nieuwkerk  
Gilbert Noël
Ralf Pisters operationeel coördinator theorie
Paul Scheepers  
Adri Schreuder 
Michiel Schuijer 
Saskia Törnqvist 
Gustavo Trujillo Delgado 
Theo Verbey
Jaap Zwart

onderwijskundige vakken & DOK-programma

Marieke Oremus coördinator
Lolke van Diggelen
Leo Dijsselbloem mastervak Building a successful professional practice

muziek en gezondheid

Lili Schutte coördinator
Annemarie Broekhuizen Alexandertechniek
Irthe Aya Engelhardt houding & beweging, Feldenkrais
Doris Hochscheid Alexandertechniek, Body & mind
Hans Kunneman Flow on stage
Marja Mosk Body & mind
Jose Peeters Alexandertechniek

emailFacebookTwitterLinkedinGoogle+