Facetten van muziektheater

Periode

Periode
24 januari 2011 - 4 april 2011 (vakantie 21 februari 2011)
Maandagen, van 19.00 – 21.30 uur
+ ten minste een bezoek aan muziektheaterproductie.

Begeleider
David Prins

Locatie

undefinedde Theaterschool, studio

Groep
Minimaal 8, maximaal 15 studenten.
Open studenten van alle opleidingen van de AHK en voor studenten van de Gerrit Rietveld Academie

Werkvorm
10 bijeenkomsten
Nederlandstalig

Toetsing
Actieve deelname, samenwerking, toepassing

Instapvoorwaarde
Propedeusediploma

Studielast
56 uur (2 EC)
Certificaat bij ten minste 80% aanwezigheid en muziektheaterbezoek. Raadpleeg voor het toekennen van studiepunten je studiegids.

Muziektheater is een onuitputtelijke kunstvorm met een duizelingwekkend aantal mogelijkheden. Muziektheater laat je kijken voorbij de horizon van je eigen discipline.

In dit keuzevak ga je uitzoeken wat muziektheater voor jou kan betekenen om een persoonlijk verhaal te vertellen. We gaan ons oefenen in het out of the box denken, ongeacht de kunstdiscipline waarin je wordt opgeleid of de kunstvorm waar je liefde naar uitgaat. Het muziektheater zal voorbeeld en inspiratiebron zijn bij het nadenken over de vormgeving van thema's die voor jou belangrijk zijn om over het voetlicht te brengen.

Als we het hebben over muziektheater, over multidisciplinaire producties, over al die mengvormen van dans-, theater- en muziek- en  filmvoorstellingen, over opera's, operettes en musicals, over multimediale beeldende kunst zoals happenings, installaties, environments, events en performances en body art. Wat komt er dan bij kijken? Wat maakt het tot een geheel? Wat is de relevantie van publiek? Welke keuzes worden er gemaakt en waarom?

En wie zijn er allemaal betrokken bij het muziektheater? Hoe werken dansers, zangers, beeldend kunstenaars, acteurs en instrumentalisten samen zonder elkaar voor de voeten te lopen. Wie zijn de kunstenaars en wie de uitvoerenden? Is er een verschil tussen de vrij scheppende en de herinterpreterende kunstenaar? Hoe ontwikkel je een visie op muziektheater en hoe wordt die visie tot een persoonlijke visie?

In het keuzevak Facetten van Muziektheater ontdekken we hoe muziektheater wordt gemaakt. Maar wat is een idee, wat is een associatie en wat een visie?

Iedere avond zal worden geopend met spel, zodat we weten waarover we praten. Ook zullen we een aantal voorstellingen bezoeken.

Over de docent
David Prins (1961) studeert cello en muziektheaterregie aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij heeft gewerkt als assistent-regisseur (bijvoorbeeld met Peter Sellars en Pierre Audi), heeft zelf theaterwerk en ensceneringen van opera's uitgevoerd. Prins werkte mee aan verschillende producties van gezelschappen over de hele wereld. Hij geeft internationale workshops acteren voor operazangers en bekleedde gastdocentschappen aan conservatoria (Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Maastricht), aan de Nieuwe Opera Academie, de Toneelacademie Maastricht en de AHK.